Už nie je v predaji

Náš sortiment stále testujeme v praxi a reagujeme na pripomienky zákazníkov. Na rozdiel od väčšiny iných predajcov v prípade problematického modelu vieme zastaviť jeho predaj. Všetci zákazníci, ktorí si kúpili zariadenie stiahnuté pre problémy krátko po začatí predaja, ho môhli vymeniť za nový model, iný tovar, alebo im boli vrátené peniaze. Nikdy našich zákazníkov neodkazujeme na reklamáciu len k výrobcovi, ale všetko môže vybaviť aj cez nás. V porovnaní s inými predajcami autodiagnostiky máme takmer všetky zariadenia (aj drahšie) na sklade a môžeme si dovoliť kedykoľvek stiahnuť celú sériu. Rýchlovzniknuté internetové firmy riešia takéto problémy často znížením ceny a rozpredaním polofunkčných zariadení...

 

Na tejto stránke môžete sledovať:

1. Sťahovanie zariadení z predaja, ktoré sme urobili preto, aby sa naša kvalita nedostala na úroveň iných predajcov. Niektorí totiž zariadenia nikdy nepoužívali a neporovnávali s konkurenčnými modelmi. Často sa stretávame s tým, že lepšie zariadenie v danej katgórii má nižšiu / porovnateľnú cenu s horším produktom (menej funkcií, nižšia stabilita pri práci, problémy s programom, skončené aktualizovanie...). Na voľnom trhu ale predáva marketing, preto je pre množstvo predajcov lákavejšie ponúkať tie produkty, kde majú väčší zisk, alebo jednoduché dodanie. Ak zvažujete aj iné zariadenia ako v našej ponuke, skúste sa opýtať. Nie sme viazaní na konkrétnych dodávateľov, preto je naša ponuka výsledkom testovania a porovnávania. Vieme doporučiť aj iné produkty / predajcov, pretože nie je možné venovať sa seriózne celému spektru produktov používaných v oblasti servisu vozidiel.

2. Náhrady zariadení novými modelmi - naša ponuka sa mení aj s časom, pred 5 rokmi boli niektoré produkty najlepšou voľbou, dnes už majú konkurenciu s lepším pomerom funkcie / spoľahlivosť / cena. Taktiež množstvo výrobcov svoje zariadenia pravidelne aktualizuje vylepšovaním HW, preto sa vždy snažíme mať najnovšiu vyrábanú verziu. Niekedy ide len o malé zmeny (napríklad Launch približne každé 2 roky - výkonnejší tablet, zmena dizajnu... často bez zmeny samotnej funkčnosti), inokedy veľké výmeny zariadení za novú generáciu (približne po 10 rokoch, napríklad VCDS prechod na HEX-V2/HEX-NET, Autocom prechod z CDP na CDP+, Launch prechod na Android...). Aj po prechode na úplne novú generáciu ale silné značky ostávajú dodávať aktualizácie ešte niekoľko rokov pre staré zariadenia (len niekedy nemusia podporovať všetky nové jednotky, kvôli pridaným protokolom a zberniciam).

 

Ak je to možné, pomôžeme s každým zariadením zakúpeným u nás aj v minulosti. Ak potrebujete servis, pokúsime sa o aktualizáciu / opravu / objednať diely / ponúkneme odkúpenie pri prechode na nový model.


 

Staršie vyradenia / náhrady (do konca 2015):

Flasher 2012 vyradený z ponuky, nahradený novšími typmi.

Coding Calculator - ukončený predaj, náhrada Online služby sa integrované kódovanie

Nissan Consult COM vyradený z ponuky (info o náhrade).

Super VAG K+CAN Plus vyradený z ponuky, nahradený s MDXC 2013 (info o náhrade).

Volvo Scanner vyradený z predaja, nahradený zariadením FCOM.

Osciloskop S530 vyradený z predaja (info o náhradách).

Ukončený predaj BMW Carsoft pre zastaranosť. Zariadenie podporovalo s dodaným softvérom len staré modely, nový softvér bol príliš drahý a rovnako skončil s podporou pred niekoľkými rokmi. Ako výhodnejšiu náhradu doporučujeme zariadenia Launch.

Ukončený predaj BMW Technics (pre problémy s distribúciou a nevhodnú cenovú politiku).
Ukončený predaj V-checker meracie pero - o tento produkt bol malý záujem a v praxi je pre meranie vhodnejšie mať klasický multimeter + osciloskop.

Koniec predaja zariadenia Ford+Mazda Incode / Outcode generator. Výroba tohoto typu bola skončená, k našim zariadeniam FCOM máme bezplatnú online službu s rovnakou funkciou.

Koniec predaja zariadenia Autel Maxirecorder, pre problematické riešenie servisu u výrobcu a vysokú nákupnú cenu. Zariadenie bolo nahradené typom Launch Crecorder 2 s našim slovenským prekladom (až do skončenia jeho výroby).

Výmena dodávateľa zariadenia pre diagnostiku Webasto, nový typ Webasto+Eberspächer. Bežne predávané typy sú zväčša len lacné prevodníky ISO9141, určené pre program VAG KKL, nie skutočné diagnostiky na toto kúrenie.

Ukončený predaj Multidiag Pocket 2. Tento model bol nahradený novým, výkonnejším, s väčším displejom - Multidiag Handy 2 BT (táto značka už nie je v ponuke).

Zastavený predaj palubných počítačov V-checker, ktoré pri testoch vykazovali nesprávne vyhodnocovanie spotreby pri decelerácii (brzdení motorom). Už predaný kus sme riešili vrátením peňazí a zákazníkovi sme ponúkli overený palubný počítač od firmy Autel, typ TP100 (už nie je v ponuke)-

Skončený predaj resetera intervaliov 10 in 1. Toto zariadenie nemalo podporu pre nové modely, preto sme sa rozhodli stiahuť ho z predaja. V ponuke ho nahradili nové typy zariadení Launch.

Skončený predaj OBD2 čítačiek Autosnap, pretože už jeden z prvých dvoch predaných kusov bol vadný. Doporučujeme diagnostické zariadenia V-checker, ktoré dodávame na SK/CZ a u ktorých sme nemali ani jednu reklamáciu za približne 2 roky predaja (stav k dátumu 10/2011).

Zastavený predaj Multidiag Asia KIT pre problémy s výrobcom. Firma ACTIA následne začala podľa našich pozorovaní zlepšovať podporu ázijských vozidiel vo svojom európskom zariadení Multidiag Acces 2 (táto značka už nie je v ponuke).

Ukončený predaj zariadení Autel Maxidiag FR704, US703, JP702 a EU701. Podarilo sa nám pripraviť špičkovú čítačku ktorá kombinuje funkcie týchto 4 zariadení. Dakto dokážeme zákazníkovi dodať 3-5x viac podporovaných modelov za cenu 1 zariadenia.

Ukončený predaj zariadení Autel VAG405 a GS500. Išlo o čítačky chybových kódov pre OBD2 a VW modely. Pre zákazníkov sme pripravili lepšie modely V-checker. Výhodou je kompletné preloženie do češtiny, lepšie vykresľovanie nameraných dát u VW modelu špeciálne funkcie a podpora novších modelov.

Ukončený predaj Fiat Scanner, stiahnuté problematické kusy od zákazníkov. Zariadenie dodával výrobca s príliš veľkým počtom vadných kusov a pripravili sme lepšiu náhradu - sady MultiECUScan. Nové zariadenia v týchto sadách sú bezproblémové, majú lepšiu podporu modelov, program sa stále aktualizuje, český/slovenský jazyk.

Ďalšie zariadenia so skončeným predajom 2016 až súčasnosť: