Carly

Aktualizácia 28.8.2020

Vážení zákazníci,

firma Carly Solutions GmbH & Co. KG odmietla ďalší predaj svojho produktu a ako jedinú možnosť nákupu nám ponúkla objednávať každý adaptér jednotlivo + zaplatiť pre každý kus samostatnú dopravu kuriérom. Ide samozrejme o nezmysel, ktorý nebudeme podporovať. Našim cieľom bolo sprístupniť zariadenie zákazníkom, ktorí hľadali rýchle a spoľahlivé dodanie na Slovensko s možnosťou reklamácie u nás, nie cez niekoho v Nemecku. Už doterajší predaj dával zmysel len ako podpora vývoja originálnych zariadení, po novom by sme predaj dotovali (ak by mala ostať cena porovnateľná).

Vzhľadom na množstvo negatívnych hodnotení cez Google (1,6 / 5 https://goo.gl/maps/pGkh6keEjEBYWjzJ8 ) Vám nebudeme doporučovať ani priamy nákup. Ako náhradu sme sa rozhodli pre výrazné zníženie ceny u zariadení Launch Creader Professional S5/S7.

 

Výhody Launch Creader Professional S5/S7:

- samostatné zariadenie, nepotrebujete mobil/tablet

- neplatíte žiadne ročné poplatky (programy pre Carly majú ročné licencie)

- bezplatný výber 5 značiek zo 41 (bez možnosti zmeny/doplnenia), u Carly nie je žiadna značka v cene

- aktualizácie zadarmo, vybrané značky Vám ostávajú navždy (Carly - ročné platby)

- výrobca s dlhoročnou tradíciou a vývojom+vybavením aj pre profesionálov

 

Nevýhody:

- U niektorých vozidiel bola cez Carly možnosť robiť nastavenia / kódovanie funkcií. Launch ponúka kompletnú diagnostiku jednotiek, merané veličiny a vybrané servisné funkcie ako reset servisu/oleja, škrtiacej klapky, snímača natočenia volantu, DPF (len S7), kódovanie vstrekovačov (len S7)...

- Launch je aj po zľave o niečo drahší, cena Carly sa ale navyšuje ročnými platbami za softvér (Launch má 5 značiek v cene, bez ďalších poplatkov, bez skončenia funkčnosti po roku...). Rozdiel treba hľadať samozrejme aj vo vyhotovení, jednoduchý BT adaptér (Carly) má iné náklady na výrobu, ako kompletne samostatné zariadenie s vlastným displejom a softvérom (Launch).

- Aktualizácie má Carly jednoduché ako u iných mobilných aplikácií - pár kliknutí. Launch sa v tejto triede aktualizuje pripojením cez USB na klasický počítač, otvoríte program a napíšete svoje prihlasovacie údaje. Rovnako sa vyberajú nové značky (na začiatku si môžete aktivovať aj 1 a neskôr doplniť zvyšné 4).

 

Spomenúť nevýhody predávaného zariadenia je asi proti klasickej "taktike predaja". U nás ale nie sme viazaní na žiadnu značku ani produkt, preto hľadáme najvhodnejšie zariadenie podľa Vašich požiadaviek/aktuálneho vybavenia, nie podľa marže z predaja. Nebojíme sa porovnávať, odmietnuť predražený produkt, ani doporučiť výrobcu, s ktorým nespolupracujeme.