Carly

Aktualizácia 4.10.2022

Vážení zákazníci,

firma Carly Solutions GmbH & Co. KG v roku 2020 odmietla ďalší predaj svojho produktu a ako jedinú možnosť nákupu nám ponúkla objednávať každý adaptér jednotlivo + zaplatiť pre každý kus samostatnú dopravu kuriérom. Ide samozrejme o nezmysel, ktorý nebudeme podporovať. Našim cieľom bolo sprístupniť zariadenie zákazníkom, ktorí hľadali rýchle a spoľahlivé dodanie na Slovensko s možnosťou reklamácie u nás, nie cez niekoho v Nemecku. Už doterajší predaj dával zmysel len ako podpora vývoja originálnych zariadení, po novom by sme predaj dotovali (ak by mala ostať naša cena porovnateľná).

Vzhľadom na množstvo negatívnych hodnotení samotnej firmy cez Google (1,6* / 5* v roku 2020, aktuálne v roku 2022 už dotiahli hodnotenie na 4,2*) Vám nebudeme doporučovať ani priamy nákup. Ako náhradu sme sa rozhodli pre zníženie ceny u jednoduchších zariadení Launch 129EVO a tiež zaradenie do ponuky novej značky CGSULIT

 

Výhody Launch 129EVO / CGSULIT:

- samostatné zariadenie, nepotrebujete mobil/tablet

- neplatíte žiadne ročné poplatky (programy pre Carly majú ročné licencie)

- podporované všetky bežné značky, alebo 1 vybraná (podľa typu zariadenia), u Carly nie je žiadna značka v cene

- aktualizácie zadarmo, vybrané značky Vám ostávajú navždy (Carly = ročné platby)

- výrobca s dlhoročnou tradíciou a vývojom+vybavením aj pre profesionálov (Launch), prípadne rebrandované označenie od profesionálneho výrobcu (CGSULIT je v základe Autel)

- možnosť vrátiť zariadenie - po objednaní uvedených typov máte u nás možnosť vrátiť ich do 14 dní

 

Nevýhody:

- U niektorých vozidiel bola cez Carly možnosť robiť nastavenia / kódovanie funkcií. Launch 129EVO a CGSULIT ponúkajú kompletnú diagnostiku jednotiek, merané veličiny a vybrané servisné funkcie ako reset servisu/oleja, škrtiacej klapky, snímača natočenia volantu, servis DPF, kódovanie vstrekovačov... Typ CG580 pre vybranú značku môže ponúkať aj ďalšie špeciálne funkcie ako nastavenia / kódovanie funkcií.

- Launch ( CGSULIT sú o niečo drahšie, cena Carly sa ale navyšuje ročnými platbami za softvér (naše zariadenia ich majú bez ďalších poplatkov, bez skončenia funkčnosti po roku...). Rozdiel treba hľadať samozrejme aj vo vyhotovení, jednoduchý Bluetooth adaptér (Carly) má iné náklady na výrobu, ako kompletne samostatné zariadenie s vlastným displejom a softvérom (Launch/CGSULIT).

 

Spomínať nevýhody predávaného zariadenia asi nie je bežné. U nás ale nie sme viazaní na žiadnu značku ani produkt, preto hľadáme najvhodnejšie zariadenie podľa Vašich požiadaviek / aktuálneho vybavenia, nie podľa marže z predaja. Nebojíme sa porovnávať, odmietnuť predražený produkt, ani doporučiť iného výrobcu, s ktorým nespolupracujeme.