Carly

Aktualizácia 28.8.2020

Vážení zákazníci,

firma Carly Solutions GmbH & Co. KG odmietla ďalší predaj svojho produktu a ako jedinú možnosť nákupu nám ponúkla objednávať každý adaptér jednotlivo + zaplatiť pre každý kus samostatnú dopravu kuriérom. Ide samozrejme o nezmysel, ktorý nebudeme podporovať. Našim cieľom bolo sprístupniť zariadenie zákazníkom, ktorí hľadali rýchle a spoľahlivé dodanie na Slovensko s možnosťou reklamácie u nás, nie cez niekoho v Nemecku. Už doterajší predaj dával zmysel len ako podpora vývoja originálnych zariadení, po novom by sme predaj dotovali (ak by mala ostať cena porovnateľná).

Vzhľadom na množstvo negatívnych hodnotení samotnej firmy cez Google (1,6 / 5 https://goo.gl/maps/pGkh6keEjEBYWjzJ8 ) Vám nebudeme doporučovať ani priamy nákup. Ako náhradu sme sa rozhodli pre výrazné zníženie ceny u zariadení Launch Creader Professional S5/S7.

 

Výhody Launch Creader Professional S5/S7:

- samostatné zariadenie, nepotrebujete mobil/tablet

- neplatíte žiadne ročné poplatky (programy pre Carly majú ročné licencie)

- bezplatný výber 5 značiek zo 41 (bez možnosti zmeny/doplnenia), u Carly nie je žiadna značka v cene

- aktualizácie zadarmo, vybrané značky Vám ostávajú navždy (Carly - ročné platby)

- výrobca s dlhoročnou tradíciou a vývojom+vybavením aj pre profesionálov

 

Nevýhody:

- U niektorých vozidiel bola cez Carly možnosť robiť nastavenia / kódovanie funkcií. Launch ponúka kompletnú diagnostiku jednotiek, merané veličiny a vybrané servisné funkcie ako reset servisu/oleja, škrtiacej klapky, snímača natočenia volantu a pre typ S7 navyše servis DPF + kódovanie vstrekovačov.

- Launch je aj po zľave o niečo drahší, cena Carly sa ale navyšuje ročnými platbami za softvér (Launch má 5 značiek v cene, bez ďalších poplatkov, bez skončenia funkčnosti po roku...). Rozdiel treba hľadať samozrejme aj vo vyhotovení, jednoduchý BT adaptér (Carly) má iné náklady na výrobu, ako kompletne samostatné zariadenie s vlastným displejom a softvérom (Launch).

- Aktualizácie má Carly jednoduché, ako u bežných mobilných aplikácií - pár kliknutí. Launch sa v tejto triede aktualizuje pripojením cez USB na klasický počítač, otvoríte program a napíšete svoje prihlasovacie údaje. Rovnako sa dopĺňajú nové značky (na začiatku si môžete aktivovať aj 1 a neskôr doplniť zvyšné 4, je to na Vás).

 

Spomenúť nevýhody predávaného zariadenia je asi proti bežnej "taktike predaja". U nás ale nie sme viazaní na žiadnu značku ani produkt, preto hľadáme najvhodnejšie zariadenie podľa Vašich požiadaviek / aktuálneho vybavenia, nie podľa marže z predaja. Nebojíme sa porovnávať, odmietnuť predražený produkt, ani doporučiť iného výrobcu, s ktorým nespolupracujeme.