Zákazkové úpravy softvéru/jednotiek

Už viac ako 10 rokov dodávame profesionálne úpravy softvéru pre osobné a úžitkové vozidlá. Náš programátor má dlhoročné skúsenosti a vzdelanie z oblasti konštrukcie a riadiacich systémov spaľovacích motorov. Samozrejmosťou je použitie originálneho a aktualizovaného vybavenia na editáciu softvérov. Pre našich partnerov (miesta úpravy) poskytujeme požičovňu profesionálneho vybavenia a predaj Slave zariadení Autotuner, aby si mohli zachovať výhodné koncové ceny aj pri úpravách nových jednotiek.

 

Zoznam miest, kde sa môžete objednať na chiptuning a softvérové služby:

Bratislava     info(zavinac)quicktech.sk
Dolný Kubín  lubomir.vrabel77(zavinac)gmail.com
Marcelová     mnikolas2(zavinac)gmail.com
Oščadnica     rabit.mk2(zavinac)azet.sk
Sobotište      robertklacan7(zavinac)gmail.com
Suchá Hora   cyrulcar(zavinac)gmail.com
Trstená         info(zavinac)autodiagnostika.sk
Žaškov         toncolastic(zavinac)hotmail.com 

 

Ponúkame zákazkové úpravy softvéru:

- zvyšovanie maximálneho výkonu, zlepšenie reakcie vozidla pri akcelerácii
- zníženie spotreby (pri rovnakom jazdnom štýle)
- softvérové odstránenie komponentov - EGR / Lambda sondy / DPF / klapiek v saní...
- oprava problému dlhého štartovania za tepla u dieslových motorov (VW koncern, softvérová chyba)
- dodanie originálneho obsahu pre nápravu po neodborných zásahoch / vypnutiach komponentov

 

Cenník úprav výkonu softvéru (zákazník posiela súbor cez email, navýšenie je približne 25%, upravujeme len preplňované motory):

Sériový stav motora:

Zvýšenie výkonu 1. kategória (približne do 2004/2007 - MSA, EDC15...) - 65EUR
Zvýšenie výkonu 2. kategória (približne do 2009/2010 - EDC16, PPD, iné jednotky s procesorom Motorola MPC, Ford TDCI asi do 2007, preplňované benzínové motory...) - 75EUR
Zvýšenie výkonu 3. kategória (približne od 2009/2010 - EDC17, PCR2.1, nové Delphi - napr. Ford TDCI 2008+, MB CRD3, novšie preplňované benzínové motory...) - 85EUR

 

 

Nesériový stav motora - ak máte vymenené niektoré komponenty, účtuje sa doplatok k cene úpravy. Vieme pomôcť pri zmene typu turba, vstrekovačov, snímača plniaceho tlaku... Zákazníkovi môžeme dodať viac testovacích úprav, niekedy je potrebné poslať náme logy (meranie) z jazdy pre doladenie. Výška doplatku sa pohybuje medzi 80-200EUR, podľa typu a množstva zmien.

 

Ďalšie služby (po požiadavke navrhneme možnosti, zákazník si zabezpečuje čítanie/zápis pamäte sám, alebo ho urobíme na dodanej riadiacej jednotke u nás):

Vypnutie immobilizéru - v softvéri, alebo s použitím emulátora
Opravy nekomunikujúcich jednotiek - napr. po neúspešnom zápise... ak jednotka nie je poškodená elektricky, takmer vždy existuje možnosť obnoviť ju softvérovo
Kontrola úpravy od inej firmy - častá požiadavka pri kúpe upraveného auta, alebo podozrivom poškodení súvisiacich častí (turbo, zanesené DPF...)
Klonovanie a dodanie použitej jednotky - ak máte riadiacu jednotku poškodenú, pokúsime sa dodať Vám rovnakú z použitého vozidla za zlomok ceny novej... a samozrejme kompletne naklonovať
Programovanie jednotky pre immo služby / inštalácia emulátora: 30EUR/úprava v EEPROM/inštalácia emulátora, 40EUR/úprava v procesore, dodanie osobne/pošta/kuriér, približne do 48h, pripočítava sa ešte úprava SW/prípadne emulátor a doprava
Inštalácia emulátora EGR/DPF (Toyota Denso, Opel...): nezabezpečujeme, len doporučíme servis, alebo poskytneme technickú podporu pre Váš autoservis

Úprava radenia DSG prevodovky - riešenie problému podtáčania 130EUR / softvér + cena za programovanie (podľa typu prevodovky)

 

Dodanie originálneho obsahu RJ - 30EUR (20EUR k následnej úprave výkonu)
Opravy teplých štartov pre VW koncern - 20EUR (bezplatne k úprave výkonu)
Vypnutie DTC - vypnutie vypisovania jednej / viacerých chýb v softvéri motora - 30EUR

Vypnutie komponentov (EGR, DPF, váha vzduchu, klapky v saní, zadné lambda sondy...)
1 komponent - 40EUR
2 komponenty - 50EUR
3 komponenty - 60EUR

 

Flashovanie (čítanie a zápis softvéru):

Zákazník/servis si sám zabezpečuje čítanie/zápis jednotky cez vlastné flashovacie zariadenie. Ak ho nevlastníte, ponúkame kompletnú úpravu aj s flashovaním u niektorého z našich úpravcov (zoznam v hornej časti stránky).

Úpravy zvyčajne nie je možné urobiť na počkanie, vozidlo musí zostať u úpravcu v dopredu dohodnutý termín cca 1 deň, podľa náročnosti práce (diagnostika, úprava cez diagnostický konektor / úprava jednotky mimo vozidla, skúšobná jazda, znova diagnostika...). Niekedy je možné rozdeliť úpravu na 2 návštevy (čítanie a zápis) pre rýchlejšie vybavenie.

 


Doporučené ceny za samotné flashovanie sú 60 - 130EUR

Cena záleží od spôsobu úpravy vybranej jednotky - vo vozidle, vyberaním, vyberaním + rozobratím, 2-stupňové úpravy... Väčšinu riadiacich jednotiek dokážeme naprogramovať aj u nás bez vozidla (dodané osobne / poštou) za 1-2 dni.

 

Pre cenovú ponuku kontaktujte nás / vybraného úpravcu s presnou špecifikáciou vozidla (model, ročník, kód motora, prípadne číslo jednotky motora - stačí ho vyčítať diagnostikou). Pred zvyšovaním výkonu je nutné zabezpečiť 100%-nú funkčnosť motora a jeho snímačov / akčných členov, s čím Vám väčšina našich úpravcov vie pomôcť (autoservisy). Úpravy sú robené profesionálnym programátorom pre každé vozidlo individuálne a hlavne podľa možností konkrétneho systému (u 95% prác ostávame pri optimálnom a overenom pomere - navýšenie výkonu / životnosť). Pri požiadavke vieme výsledné hodnoty mierne znížiť / zvýšiť oproti štandardu.

 

Dodávané úpravy výkonu sú zamerané na kvalitu (priebeh točivého momentu, dymivosť...) a životnosť (tlak turba, teplota spalín, dymivosť - DPF...). Naša ponuka je o 30-70% lacnejšia, ako kompletné riešenia u veľkých renomovaných úpravcov. Top kvalitu vieme zaručiť aj dobrým prehľadom o práci konkurencie, ktorú sme získali nákupom / pri opravách (zlé úpravy) / obnovení do sériového stavu, alebo pri dopĺňaní prác (napr. vypnutie komponentu na upravenom vozidle).

 

Presnú ponuku Vam môžeme pripraviť vopred emailom.

Ak ste úpravca s vlastným vybavením a potrebujete len softvérovú službu (emailom), prípadne ak ste autoservis a máte záujem o úpravu pre svojho zákazníka: Kontaktujte nás s číslom riadiacej jednotky, typom vozidla a požadovanou službou. Ak ju vieme poskytnúť, dostanete info o pamäti, ktorej obsah nám musíte poslať, alebo adresu, kde nám môžete poslať celú riadiacu jednotku. U nových zákazníkov sa platí za služby vopred (úprava cez email), resp. dobierkou (úprava aj s programovaním jednotky). Pri pravidelných odberoch ponúkame individuálne ceny.