3: Inštalácia VAG KKL a vylepšenie češtiny (2010)

V tejto časti si popíšeme inštaláciu diagnostického kábla VAG KKL USB (postup je čiastočne zhodný aj s ostatnými diagnostikami s integrovaným FTDI čipom) a vylepšiene popisov meraných veličín.

 

Pri VAG KKL je pre nás podstatné správne nainštalovať FTDI ovládače.

 

1. Odstránenie starých ovládačov

Pre správnu funkciu našej diagnostiky je vhodné najprv systém vyčistiť, napr. ak sa po pripojení zariadenia PC sám od seba reštartuje. Na vine môže byť neaktuálny ovládač, ktorý však len tak nenahradíme novým. Je na to potrebný program CDM Uninstaller. Po stiahnutí ho spustíme, systém vyčistíme (na stránke je aj video). Program vyhodí všetok bordel od FTDI zariadení a my môžeme nainštalovať nový ovládač. Tento prvý krok môžete preskočiť a vyskúšať ho až ak by ste mali problémy po bežnej inštalácii.

 

2. Inštalácia ovládačov

Stiahneme ovládače a rozbalíme ich na disk. Pripojíme zariadenie VAG KKL USB a po požiadavke na ovládače dáme v prvom okne 3. možnosť No, not this time, v druhom druhú možnosť Instal from a list or specific location (Advanced) a v 3. okne vyberieme cestu k rozbalenej zložke. Systém si tam sám nájde ovládač a nainštaluje. Rovnako postupujeme pri každej ďalšej požiadavke na ovládač.

 

3. Nastavenie COM portu

Teraz, keď už máme diagnostiku nainštalovanú, nastavíme si komunikačný port. Zariadenie pripojíme a postupujeme podľa návodu "Ako nastaviť COM port" (v balíčku k našim zariadeniam).

 

4. Test programu

Otvoríme si program VAG COM a v nastaveniach vyberieme rovnaký port, ako sme nastavili v predchádzajúcom kroku. Stlačíme test a čakáme na Port status OK, následne dáme uložiť. Ak nebude port OK, urobili sme v predchádzajúcich krokoch chybu. Po uložení nastavení nám program ponúkne všetky možnosti a môžeme začať s diagnostikou.

 

Vylepšenie češtiny pre VAG KKL

Pre diagnostické káble KKL je u VW koncernu najlepší mriešením program VAG (najčastejšie verzia 304). Keďže ale nieje kompletne preložená, môžu nastať prípady anglických popisov v bloku meraných hodnôt. Toto môžeme vyriešiť nahraním popisných súborov do zložky Labels z novšej českej verzie. V prílohe sú popisné súbory z verzie 908CZ.