Reaktivácia airbagových jednotiek

 

     Po detekcii ñárazu (nad určitú hodnotu zrýchlenia) riadiaca jednotka airbagov aktivuje príslušné airbagy/pyropásy. Niekedy (napríklad pri náraze zozadu) sa aktivujú len pyropásy, ale celý airbagový systém sa tým stáva nefunkčný, až do výmeny/reaktivácie jednotky.

 

    Samotná detekcia nárazu prebieha v integrovaných snímačoch jednotky, ktoré sú aj po aktivácii plne funkčné. Výrobcovia automobilov sa preto rozhodli, že po výbuchu sa zapíše do jednotky nezmazateľná chyba, tzv.: Crash data. Nová jednotka stojí približne 500EUR, pričom polovica zisku automobiliek je práve z nahradných dielov a servisu - preto sa bránia ako reaktivácii / takmer všetkým opravám jednotiek / vstrekovacích yystémov...

 

     Dnešná technologická a informačná úroveň umožňujú zákazníkovi ušetriť značnú časť zo sumy za nový diel. My Vám ponúkame reaktiváciu riadiacich jednotiek pre akúkoľvek značku vozidla. Disponujeme originálnymi programátormi, samostatným softvérom pre reaktiváciu jednotiek, ako aj databázou samotných programov jednotiek. Dokážeme teda jednotky nielen reaktivovať, ale v prípade potreby aj znova naprogramovať originálnym softvérom pre požadované vozidlo. Odstraňujeme taktiež chybu 65535 - riadiaca jednotka vadná u áut VW koncernu. Samozrejmosťou reaktivácie je zálohovanie pôvodného softvéru jednotky.

 

V prípade záujmu u túto službu nás kontaktujte emailom s čislom riadiacej jednotky a typom vozidla.

 

Cena reaktivácie (len softvér cez email): 20EUR/30EUR (podľa náročnosti, do 24h, zákazník si zabezpečuje čítanie/zápis sám).

Cena reaktivácie (komplet aj s programovaním): 50EUR/úprava v EEPROM, 60EUR/úprava v procesore, + doprava (približne do 2 pracovných dní).

 

Reaktiváciu jednotiek ponúkame oficiálne len na skúšobné účely, pretože výrobcovia automobilov dovoľujú len výmenu dielu za nový (cena 10-20x vyššia ako reaktivácia). Z praxe ale môžeme povedať, že až 80-90% vozidiel po nehode využíva práve reaktivovanú jednotku, nie novú. Ide o bežný neoficiálny postup, využívaný už viac ako 20 rokov na celom svete.