42: LAUNCH 123EVO / 129EVO - testovanie prekladu (2021)

Zariadenia Launch Creader Professional 123EVO a 129EUR dostali čiastočný SK/CZ preklad a automatický prekadač (podobný ako v profesionálnej rade). Pre zhodnotenie stavu preložených častí sme urobili testovanie SK, CZ, PL a DE jazyka. Nepreložené časti sú vždy v základnom jazyku, ktorý je anglický (EN). Výsedky sú platné len pre uvedené značky / programy a verzie platné 6/2021, v budúcnosti sa môže mierne líšiť (spravida vylepšovať).

 

EN jazyk je základný, takže všetky nepreložené časti sa zobrazia v tomto jazyku.

SK jazyk má preložených o niečo menej častí ako CZ, preto ho nedoporučujeme nastavovať.

DE jazyk má vo všetkých testovaných programoch preložené všetky časti, okrem nápovedy k chybám.

 

CZ a PL jazyk:

Havné menu a PDF správy z diagnostiky sú preložené do oboch jazykov.

Identifikácia jednotiek a nápoveda k chybám - pri CZ jazyku sú nepreložené, pri PL jazyku len niekedy a čiastočne.

Fiat - menu a názvy riadiacich jednotiek sú v EN jazyku, je možné použiť u oboch jazykov len prekladač. Na popisy chýb + merané veličiny je v CZ jazyku možné použiť len prekladač, v PL jazyku je navyše urobený čiastočný preklad.

Ford - v CZ aj PL jazyku sú preložené čiastočne popisy chýb a niektoré merané veličiny. PL jazyk má navyše čiastočne preložené ešte aj menu a názvy riadiacich jednotiek (v CZ je možné len použiť prekadač).

VW - názvy jednotiek a popisy chýb sú preložené do CZ aj PL. Merané veličiny sa dajú u oboch jazykov preložiť len cez prekladač.

Reset servisu / výmena oleja - tento softvér nie je preložený a vyžaduje EN jazyk. Prekladač je možné použiť len na položky v menu, ale popisy funkcií, postupy a manuálne resetovanie sú len v anglickom jazyku. Rovnaký stav predpokladáme aj u ďalších resetovacích funkcií (pre 129EVO), ako je DPF Regen, Battery Matching, Injector Coding, Steering Angle Reset...

 

Prekladač vyžaduje Wifi pripojenie na internet. Ak chcete univerzálne zariadenie s kompletným prekladom, jediná možnosť sú výrazne drahšie profesionálne modely od európskych výrobcov ako Autocom / Delphi, Bosch, alebo Texa.